KONTAKTY

ČTYŘLÍSTEK ZAHRADNÍ CENTRUM s.r.o.
624 00 Brno - Bystrcká 40

ZAHRADNÍ CENTRUM

Prodejna zahradních potřeb
tel.: 546 224 033
Kancelář
tel.: 546 223 042
mob.: 606 409 088.

Vchod do zahradního centra Čtyřlístek zde mezi
obchody OBI a PENNY.

Zde nás najdete na mapě.

Čtyřlístek ZC na Facebooku

Státní svátky

5.7. a 6.7. 2019 ZAVŘENO

Otevírací doba
DenOdDo
Pondělí08:0018:00
Úterý08:0018:00
Středa08:0018:00
Čtvrtek08:0018:00
Pátek08:0018:00
Sobota08:0016:00
Neděle 09:0016:00

Zahrada v zimě

Základní péče o zahradu v zimě

V zimě na zahradě kontrolujeme stav sněhu ve větvoví stromů a keřů, někdy je pak nutné sníh srážet, respektive setřásat.

Jinak je zima v zahradě na práci prostým obdobím.

Nejvhodnější je shrabaný sníh vrstvit ke kmenům stromů, kolem keřů a na rostliny choulostivé na mráz. Toto vrstvení se nám při tání odmění optimální závlahou rostlin a za mrazů jejich tepelnou ochranou (sníh je výborný tepelný izolant).

Je dobré vybavit zahradu krmítky a třeba na větve stromů zavěsit lůj. Tento drobný počin se nám odmění zimním životem na naší „spící“ zahradě.

Jako každým rokem, I letos Vám naše zahradní centrum nabízí několik druhů krmítek a pochopitelně I krmění pro venkovní ptactvo.

Pokud jste nestihli zazimovat keře, stromky apod. Najdete u nás různé fólie a textilie, jutu – k zakrytí rostlin. Kdyby jste si nevěděli s něčím rady, tak Vám s výběrem správné “krycí vrstvy” pomůže náš zkušený personál.

Péče o zahradní jezírko během zimy je velmi důležitá, proto nezapomínejte na:

1. Průběžně odstraňovat listí napadané na hladinu
2. Před zamrznutím odsát kal ze dna jezírka pomocí speciálního vysavače
3. Přestat krmit ryby (přes zimu potravu nepřijímají a krmivo, které klesá ke dnu se rozkládá a kazí vodu!)
4. Udržujte vodní hladinu alespoň částečně nezamrzlou, aby mohly unikat kalové plyny (např. Pomocí speciálního čerpadla)

 OKRASNÁ ZAHRADA

V zimním období zdobí zahrady suché květy okrasných travin, stálezelené dřeviny a jejich barevné plody. Na červené plody se můžeme těšit, máme-li na zahradě hlohy, dřišťály, cesmíny a samičí jedince tisů, na oranžové a žluté pak u rakytníku a hlohyně.

V prosinci bychom se měli dostatečně postarat o okrasné dřeviny. Jejich koruny bychom měli koruny stáhnout ještě před prvním sněhem, aby je později nepoškodilo větší množství bílé pokrývky. Proto je také vhodné sněhovou vrstvu setřásat ze stromů dolů. Pokud ještě nemrzne, listnaté i jehličnaté dřeviny stále ještě zaléváme. Jestliže máme na zahradě nově vysazené okrasné stromky a ty jsou umístěny na větrném místě, měli bychom je chránit zábranami proti větru.

• Pravidelně kontrolujeme stav uskladněných cibulí a hlíz, které chceme sázet na jaře.

• Podle potřeby občas mírně zalijeme uskladněné balkónové květiny, aby neproschly.

• Hned na začátku měsíce nařežeme „barborky“, abychom urychlili jejich květy na Vánoce. Mezi vhodné stromy pro tuto činnost patří třešně, višně, mandloně, dříny a zlatice.

ZELENINOVÁ ZAHRADA

Na zeleninových záhonech v prosinci ještě zůstaly ozimé druhy zeleniny. Stále můžeme získávat naťové petržele, kadeřávku a pastináku.

Do truhlíků můžeme vysévat řeřichu, kopr, kerblík, hrášek, sóju, hořčici a čočku.

Komentáře jsou uzavřeny